FAQ | MyFoodProfile

Znajdź laboratorium wykonujące testy myfoodprofile

Najczęściej zadawane pytania

Co jest materiałem do badań testem myfoodprofile?

Materiałem do badań jest surowica, którą otrzymuje się z krwi żylnej, pobranej pacjentowi w laboratorium przez wykwalifikowany personel medyczny. Do badania wystarczy jej niewielka objętość (poniżej 80 µl). Z tak małej próbki krwi można wykonać oznaczenie przeciwciał nawet przeciwko ponad 200 produktom spożywczym.

Czy należy się przygotować wcześniej do badania i zastosować specjalną dietę?

Przed wykonaniem badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Krew można oddać o dowolnej porze dnia, a wcześniej nie jest konieczne stosowanie diety. Pacjent nie musi przychodzić na czczo na pobranie krwi.

Na czym polega badanie myfoodprofile?

Badanie polega na oznaczeniu całkowitego poziomu przeciwciał w klasie IgG, które są swoiste dla poszczególnych produktów spożywczych, ujętych w wybranym panelu badania myfoodprofile. Więcej informacji na temat działania testu myfooprofile znajdziesz TUTAJ.

Ile produktów spożywczych obejmuje test myfoodprofile?

Dostępne są trzy profile badania myfoodprofile i aż siedem paneli testów. Profil podstawowy sprawdza reakcję organizmu na 54 produkty spożywcze, co stanowi dobry pakiet startowy. Do wyboru jest panel podstawowy lub śródziemnomorski. Profil rozszerzony obejmuje 108 produktów i do wyboru są aż trzy panele, w tym jeden przeznaczony dla wegetarian. Profil zaawansowany dotyczy aż 216 produktów i do wyboru są dwa panele, w tym jeden dla osób na diecie śródziemnomorskiej. Szeroki wachlarz pokarmów ze wszystkich grup produktów spożywczych jest gwarancją kompleksowej diagnostyki i pozwala na dobranie zbilansowanej diety, ponieważ wskazuje nie tylko produkty nietolerowane, ale także te, które pacjent może bezpiecznie spożywać. Szczegółowy skład dostępnych testów sprawdzisz TUTAJ.

Jak wygląda wynik badania myfoodprofile?

Wynik badania myfoodprofile składa się z raportu ze szczegółowymi wynikami (tj. raport z badania) oraz osobistego przewodnika dietetycznego ze spersonalizowanymi zaleceniami. W raporcie z wynikami badane produkty są pogrupowane według kategorii spożywczych. Dla lepszego zrozumienia wyniki przedstawione są w trójkolorowej skali (poszczególne kolory odpowiadają nasileniu reakcji organizmu przeciwko określonemu produktowi). Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu można zobaczyć np. wszystkie owoce. Każdy z pacjentów wraz z wynikiem badania myfoodprofile otrzymuje spersonalizowany przewodnik dietetyczny, który jest przygotowany na podstawie wyników uzyskanych w teście. Przewodnik dietetyczny myfoodprofile został opracowany przez specjalistów i stanowi nieocenione wsparcie na drodze do zmiany sposobu odżywiania. Na ponad 70 stronach przewodnika znajdziesz omówienie trudnych zagadnień medycznych związanych z nadwrażliwościami pokarmowymi oraz indywidualnie opracowane praktyczne wskazówki dietetyczne.

Jak interpretuje się wynik badania myfoodprofile?

Wynik badania myfoodprofile przedstawiony jest w przystępnej trójkolorowej skali. Skala w kolorach czerwonym (produkt tymczasowo zakazany w diecie pacjenta – dieta eliminacyjna), żółtym (zwiększona reaktywność – produkty należy spożywać rzadziej i rotować) i zielonym (niska reaktywność – produkty bezpieczne) umożliwia szybkie odnalezienie produktów, które powinny zostać wyeliminowane z diety.

Czy test myfoodprofile jest wiarygodny?

Badanie wykonane w laboratorium diagnostycznym przez fachowy personel medyczny daje pewność, że wynik wydany pacjentowi jest rzetelny i wysokiej jakości.

Gdzie jest możliwe wykonanie testu myfoodprofile?

Test można wykonać w wielu laboratoriach na terenie całego kraju. Dokładne adresy placówek, które mają w ofercie test myfoodprofile, można znaleźć dzięki wyszukiwarce dostępnej na górze strony. W wyznaczonym polu należy podać adres zamieszkania, a w wyniku wyszukiwania otrzymuje się adresy trzech placówek, które są położone najbliżej wskazanego miejsca.

Ile wynosi cena badania myfoodprofile?

Cena badania może się różnić w zależności od laboratorium, w którym zleca się wykonanie testu, oraz od wybranego profilu. Pamiętaj jednak, że im szerszy panel, tym bardziej dokładna i kompleksowa diagnostyka. Wyniki testu myfoodprofile wskazują nie tylko produkty, które powinno się wyeliminować, ale także artykuły tolerowane, co pozwala na optymalny dobór zamienników podczas stosowania diety eliminacyjnej. Znajdź laboratorium, w którym wykonasz test myfoodprofile, w naszej wyszukiwarce widocznej na górze strony i skontaktuj się z wybraną placówką, żeby poznać dokładną cenę badania.